Poradce s výběrem mikiny

Jak vybrat správnou velikost mikiny?

Není na tom vůbec nic složitého. Změříte si délku nárameníku, délku od ramene dolů a šířku (pasu) a k tomu délku rukávu. Vyjde vám tak vaše ideální velikost pro mikinu. Vyberte si tak jednoduše na míru.

Kromě výběru barvy a stylu mikiny s kapucí nebo bez ní je na prvním místě správná velikost. Změřit si ji můžete sami například na jiné mikině, případně tričku s dlouhým rukávem. Pánské mikiny se dají koupit v mnoha velikostech a je potřeba si koupit přesně na míru, aby vám dokonale padla, tzn nebyla krátká, úzká nebo příliš široká.

Základem je správná velikost mikiny, snadno si ji změřte

Jednoduše si krejčovským metrem změřte šířku v pase, délku od ramenou dolů, déklu nárameníku a délku rukávu. Z těchto údajů vám vyjde tabulka velikostí, pomocí které si následně vyberete mikinu právě na míru. Následující tabulka ukazuje základní velikosti dle naměřených hodnot.

velikost šířka (cm) délka od ramenou dolů (cm) délka nárameníku (cm) délka rukávu  (cm)
S 57 68 15 57
M 59 71 15 58
L 60 72 16 59
XL 62 73 17 60

Uvedené míry jsou orientační a v jedné velikosti se mohou jednotlivé rozměry lišit. Je však orientační, jak zvolit velikost pánské mikiny. Správná velikost mikiny je základním parametrem k dalšímu výběru.

Mikina zkrátka musí perfektně padnout

Pánské mikiny můžete koupit v mnoha velikostech, jednoduše si změřte tu nejlepší k vaší postavě, aby vám mikina prostě padla, abyste se v ní cítili pohodlně. Další výběr závisí na barvě mikiny, volby s kapucí nebo bez ní. Pánské mikiny jsou univerzální oblečení, nejen na jaro a podzim, své místo mají také letní mikiny, které oceníte například na výlet do hor.

Velikost je důležitá zejména při koupi mikiny online

Stejně jako u všeho oblečení, je také u pánských mikin volba velikosti základním parametrem. To je zejména důležité, kdy chcete mikinu koupit online, což je pohodlné a nabídka na Internetu dává rozmanitý výběr. Díky správné velikosti můžete i mikinu snadnou koupit online z pohodlí u vašeho počítače. Často najdete zajímavé akce a slevy, nehledě na pohodlí a rozmanitost výběru.

Některé míry se mohou mírně lišit, s rozměry se však do velikosti trefíte

Na volbě velikosti jak vidíte, není nic složitého. Stačí změřit několik rozměrů a dle velikosti vybrat tu svou. Je však nutné podotknout fakt, že v rámci jedné velikosti se mohou jednotlivé míry trošku lišit, uvedená tabulka je spíše orientační pro základní odhad velikosti. Pravdou však je, že jeden centimetr nebude hrát takovou roli a když si zvolíte z naměřených velikostí, mikina vám určitě padne. Pánské mikiny jsou navíc velmi pružné. Stylové nebo sportovní mikiny si tak můžete vybrat přesně dle vaší velikosti na míru.